Podsumowanie roku 2022 w Krakowskiej Szkole Hapkido.

Za nami rok 2022, to kolejny rok ciężkiej pracy nad rozwojem Hapkido w Polsce i samej Krakowskiej Szkoły Hapkido. Rok 2022 okazał się bardzo trudny dla nas wszystkich, zwłaszcza ze względów politycznych i wojny za naszą wschodnią granicą, niepewność i strach przed dniem jutrzejszym pojawił się w naszych sercach w dniu 24 lutego. Każdy następny dzień budził w nas obawy i szereg mieszanych uczuć. Nasi trenerzy w imieniu Krakowskiej Szkoły Hapkido wysłali listy informujące rosyjskich przedstawicieli Hapkido o sytuacji na Ukrainie, niestety pozostały one bez odpowiedzi. Mimo tych trudności zadbaliśmy o to aby pracować z uczniami i dać im wytchnienie zwłaszcza po czasie pandemii, w którym nasze treningi odbywały się online.

Rok ten zaczął się od wspaniałych wiadomości z European Hapkido Aliance w Anglii gdzie na stopnie 5 Dan zdali  Matthew Lyons i Cavan Raymond wieloletni uczniowie GM Sam Plumb.

W lutym ruszyły wewnętrzne seminaria dla kadry trenersko-instruktorskiej w KSH, które były przygotowaniami do egzaminów na wyższe stopnie. Ten czas spędzony wspólnie był nam bardzo potrzebny, rzadko możemy się zobaczyć wszyscy razem i wspólnie trenować. To także możliwość aktualizacji wymagań i zadawania pytań przez młodszych instruktorów. Odbyły się cztery takie seminaria, których zwieńczeniem był wyjazd na III Międzynarodowe Seminarium EHA w Anglii. 

Na przełomie lutego i marca odbyły się pierwsze egzaminy uczniowskie w szkołach 134 i 162, to dla nas zawsze ważne wydarzenie, zarówno dla uczniów i kadry szkolącej. Nieustający rozwój naszych podopiecznych to powód do dumy, ale także troska o ich wszechstronny rozwój.

W kwietniu i maju odbyły się III Międzynarodowe Seminarium EHA w Anglii. Udział w nim wzięli przedstawiciele Krakowskiej Szkoły Hapkido Master Edyta Gielas-Mglej 5 Dan, Adrian Kamysz i Tomasz Czarski. Było to bardzo ważne wydarzenie dla naszej szkoły, gdyż podczas tego seminarium nasi uczniowie zdali na kolejne stopnie mistrzowskie Adrian Kamysz na 3 Dan, a Tomasz Czerski na 1 Dan.

Pierwsza połowa roku to czas przygotowań do corocznych zawodów organizowanych przez Krakowską Szkołę Sportu, czyli Mistrzostwa Krakowa Hapkido. Tym razem nie odbyły się one w grudniu z powodu pandemii, ale w maju. Była to już VII edycja tych zawodów, w której udział wzięło 53 zawodników.  

Koniec maja to kumulacja zdarzeń Piknik Majowy organizowany przez SP 162 i Festiwal Azjatycki organizowany przez Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ i Bliskowschodnie Koło Naukowe UJ. Oba te wydarzenia odbywały się w tym samym dniu 28 maja i w obu nasza grupa pokazowa wzięła udział, wykazując się mobilnością i godnie nas reprezentując.

Koniec roku szkolnego to przygotowania do obozu i podsumowanie kolejnego roku szkolnego 2021/22. Rok 2022 to nowa lokalizacja na obóz dla Krakowskiej Szkoły Hapkido, tym raze17m wybraliśmy Susiec. Doskonała baza rekreacyjno-sportowa to klucz do udanego obozu i super spędzonego czasu wakacyjnego. Oczywiście obóz to czas szlifowania technik pod kątem egzaminu na koniec obozu, do którego przystąpiło kilku uczestników.

Nowy rok szkolny 2022/23 rozpoczęliśmy oczywiście naborem do grup początkujących, ale najważniejszą informacją początku sezonu była nowa lokalizacja. Szkoła Podstawowa w Lusinie, to właśnie tam znajduje się obecnie trzeci oddział Krakowskiej Szkoły Hapkido.   

Po wakacjach przystąpiliśmy do przygotowań do Mistrzostw Świata w Hapkido, które miały się odbyć w dniach 19-21 listopada. Była to wielka niewiadoma, gdyż w skutek pandemii zawody odbywały się w formule online. Ciekawość  i chęć zaprezentowania się na arenie Hapkido zdecydowała o naszym uczestnictwie. Wytypowaliśmy zawodników, nagraliśmy filmy i czekaliśmy cierpliwie na wyniki. Nasze wyniki przerosły nasze oczekiwania, zdobyliśmy osiem medali i zebraliśmy bardzo pochlebne opinie o poziomie naszego wyszkolenia.

Jesienią dotarła do nas kolejna miła informacja, w której GM Sung Soo Lee docenił ogromny wkład Master Edyty Gielas-Mglej w rozwój Hapkido. Otrzymała certyfikat na 5 Dan Moo Hak Kwan od Wielkiego Mistrza Sung Soo Lee. Wraz z nim kwalifikację na instruktora organizacji Australia Hapkido Moo Hak Kwan. To ogromny sukces i nagroda za lata pracy zwłaszcza dla Krakowskiej Szkoły Hapkido.

Koniec roku to napięty grafik egzaminacyjny, od połowy listopada zaczęliśmy egzaminy dla poszczególnych grup i stopni. Egzaminy miały miejsce 14, 15 i 30 listopada.

W Mikołajki odbyły się treningi łączone dla grup młodszych i grup zaawansowanych, było to wydarzenie sportowo edukacyjne z elementem integracji wszystkich sekcji z Krakowskiej Szkoły Hapkido.

Koniec rok tak jak początek to mocny akcent w Krakowskiej Szkole Hapkido i European Hapkido Alliance. W dniu 13 grudnia odbyły egzaminy na stopnie mistrzowskie. Do egzaminów przystąpili Rafał Pietrucha i Michał Rawicz. Egzamin za zgodą GM Sam Plumb odbył się online, dodatkowo nagranie zostało przesłane do Anglii i tam ocenione przez komisję egzaminacyjną. W wyniku egzaminu Rafał Pietrucha uzyskał stopień 5 Dan, a Michał Rawicz 1 Dan. To doskonała wiadomość na koniec roku dla Krakowskiej Szkoły Hapkido.

Śmiało można powiedzieć, że rok 2022 był bardzo udany dla nas, miejmy nadzieję, że kolejny będzie równie owocny.

Pozostaw komentarz