GM Sung Soo Lee 9 Dan.

GM Sung Soo Lee urodzony 30.12.1936 r., to założyciel stylu Hapkido pod nazwą Moo Hak Kwan. Jednak swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął od trenowania Taekwondo Jidokwan w 1953 r., uzyskując po trzech latach stopień 1 Dan. Podczas wojny na półwyspie koreańskim, w latach 1958-60,  służył w 8 Armii będąc instruktorem Taekwondo. W tym okresie trenował również judo uzyskując stopień 1 Dan w roku 1959, w ramach Korea Judo Association. W 1961 r. rozpoczął treningi Hapkido w jednej z sekcji wojskowych, a w 1963 r., uzyskał tytuł licencjata z wychowania fizycznego na Uniwersytecie w Seulu. Stopień 1 Dan Hapkido Jung Moo Kwan uzyskał w roku 1965, w ramach Korea Hapkido Associoation. Przez następne lata pozostaje aktywnym przedstawicielem i trenerem Taekwondo, stając się min.: trenerem singapurskiej drużyny narodowej, z którą startuje w pierwszych Mistrzostwach Świata Taekwondo  w 1973 r.

Po przeniesieniu się do Australii, w roku 1974 zakłada Australia Taekwondo Jidokwan i Australia Hapkido Moo Hak Kwan. Pozostaje nadal bardzo aktywnym promotorem zarówno Hapkido i  Taekwondo. W międzyczasie uzyskuje stopień 2 Dan Judo, w ramach Korea Judo Associoation w 1983 r. Kolejne lata to praca w strukturach Australian Taekwondo Cunsil, World Taekwondo Federation,  Australian Hapkido Federation, Korea Hapkido Federation oraz Kukkiwon (World Taekwondo H.Q.). To poświęcenie i ciężka praca są regularnie nagradzane kolejnymi stopniami, by w końcu uzyskać stopnie: 9 Dan w Taekwondo Jidokwan (Korea Taekwondo Association H.Q.), 9 Dan w Taekwondo Kukkiwon (World Taekwondo Federation H.Q.) w 1993 r., oraz 9 Dan Hapkido (Korea Hpokido Federation) w 1996 r.

GM Sung Soo Lee pozostaje nadal aktywnym promotorem i nauczycielem obu sztuk walki, prowadząc szkolenia i egzaminy. Od 2023 r. jest bezpośrednim zwierzchnikiem Polskiej Organizacji Hapkido, będącej jedynym przedstawicielem stylu Moo Hak Kwan w Polsce.