Mistrzostwa Świata w Hapkido.

W dniach 19-20 listopada 2022 r. odbędą się Mistrzostwa Świata w Hapkido, organizowane przez Moo Moo Kwan Hapkido Associoation.

Krakowska Szkoła Hapkido dostała zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Świata w Hapkido, organizowanych przez MMK Hapkido Associoation. Po raz pierwszy nasz klub weźmie udział w międzynarodowych zawodach i od razu rangi mistrzowskiej.

Zawody te będą organizowane w formule internetowej, to znaczy bez konieczności przyjechania zawodników na miejsce zawodów. Ten sposób organizacji międzynarodowych imprez jest wynikiem pandemii COVID, która zmusiła wiele instytucji i organizacji do zmiany sposobu kontaktu i współzawodnictwa wynikających z różnych restrykcji utrzymujących się po dzień dzisiejszy w poszczególnych krajach.

Organizator bardzo szczegółowo przygotował przepisy i przeprowadził szkolenie dotyczące poszczególnych konkurencji, które odbędą się podczas zawodów. Podstawą do oceny będą filmy nadesłane przez uczestników zawodów na których zawodnicy, w zależności od konkurencji, prezentują swoje umiejętności. Na tej podstawie komisje sędziowskie wytypują zwycięzców i przyznają nagrody oraz wyróżnienia.

Mistrzostwa Świata w Hapkido będą obejmowały następujące konkurencje: kopnięcia, pady i przewroty, układy, układy trzyosobowe, techniki – Ho Shin Sul, pokazy.

Dla naszego klubu, jest to nowa forma zaprezentowania swoich umiejętności. Do tej pory Krakowska Szkoła Hapkido prezentowała się na pokazach krajowych, oraz organizowała Mistrzostwa Krakowa w Hapkido. Debitu w zawodach tej rangi i to w skali światowej jest dla nas bardzo dużym wyzwaniem. Oczywiście czyś innym jest pojechanie na zwody i start na miejscu przed publicznością, a czymś innym nagranie filmu ze swoimi umiejętnościami. Jedno i drugie zadanie nie należy do łatwych, w obu przypadkach trzeba wytypować uczestników, przemyśleć dokładnie poszczególne konkurencje i dobrać odpowiednie techniki, aby odnieść sukces. Podobnie jak w przypadku startu na żywo, komisja na podstawie jednego filmu wytypuje pierwsze trzy miejsca, więc bardzo ważne jest przygotowanie się do tego typu wydarzenia.

Nasz klub postanowił wystartować w trzech konkurencjach i zgłosiliśmy siedmiu zawodników:

  • kopnięcia: A. Nędza, M. Grabowski, P. Loch, A. Kucybała oraz A. Kamysz w stopniach mistrzowskich
  • pady i przewroty: K. Białek
  • Ho Sin Sul: E. Gielas-Mglej i A. Kamysz

Trzymamy wszyscy kciuki i życzymy powodzenia naszym zawodnikom.

Pozostaw komentarz