W dniu 4 grudnia 2022 w SP 134 odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Krakowską Szkołę Hapkido.
Na to spotkanie zostali zaproszeni wszyscy zawodnicy i uczniowie ćwiczący w ramach KSH z: SP 134, SP 162 oraz z najmłodszej naszej sekcji z Lusiny. W ramach wspólnych zajęć postawiliśmy na integrację, wspólną zabawę i poznanie się. Dla uczniów z Lusiny była to pierwsza okazja do poznania wszystkich instruktorów i trenerów uczących w Krakowskiej Szkole Hapkido. Po ceremonii przywitania rodziców i dzieci nastąpiło przedstawienie grona instruktorskiego, którego dokonała p. Edyta Gielas-Mglej 5 Dan, a obecni byli: Rafał Pietrucha 4 Dan, Adrian Kamysz 3 Dan, Tomasz Czerski 1 Dan, Michał Rawicz Bo Dan oraz Julia Wodnicka 1 Gup.
Spotkanie mikołajkowe to oczywiście wyczekiwanie na prezenty od świętego Mikołaja, w jego rolę wcielił się Marek Łabno 1 Dan Taekwon-do, lekarz i instruktor. Prezentami były liczne zabawy przeplatane ćwiczeniami, a zwłaszcza duża porcja wiedzy o zdrowych nawykach żywieniowych u dzieci. Wiedza jak dbać o siebie, co jeść, jak spać ile spać i jak się ruszać to dla dzieci wciąż tematy mało znane. Krakowska Szkoła Hapkido chce edukować w kwestiach zdrowotnych już od najmłodszych lat, chcemy wspomóc rodziców w mądrym i zdrowym wychowaniu swoich dzieci. Wiemy, że autorytet trenera i nauczyciela, u dzieci zwłaszcza, bardzo często wygrywa ze zdaniem rodzica. Dlatego stawiamy na kontakt z rodzicami i współpracę we wspólnym oddziaływaniu na młodych ludzi, aby zatroszczyć się o ich zdrowie i zdrowe nawyki w świecie nastawionym na szybkie osiąganie celów.
Zajęcia z najmłodszymi zakończyła wspólna sesja zdjęciowa uczniów, instruktorów i rodziców, oraz możliwość wybrania między jabłkiem i marchewką, to pierwszy ważny krok na drodze zwanej ZDROWIE.
Druga część zajęć przeznaczona dla grup zaawansowanej i dorosłych poświęcona była kontroli organizmu i świadomemu ćwiczeniu, polegającemu na wykonywaniu poszczególnych elementów sztuk walki z wyłączeniem kończyn lub izolowania ruchów. Zmuszało to do koncentracji na ćwiczeniach, przemyślenia ich przebiegu i pozbawiało automatyzmu, przez co mogliśmy zastanowić się co wypływa na nasz aparat ruchu i jak rekompensować braki ruchomości.
Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za przybycie, instruktorom i trenerom za pomoc w zajęciach.
Specjalne podziękowania na św. Mikołaja, p. M. Łabno – za poprowadzenie zajęć i dużą porcję wiedzy.