Egzaminy na stopnie mistrzowskie w Krakowskiej Szkole Hapkido.

W dniu 13 grudnia 2022 r., odbyły się dwa bardzo ważne egzaminy dla Krakowskiej Szkoły Hapkido. Tego dnia w SP 134 do testu przystąpili Rafał Pietrucha oraz Michał Rawicz, trener i uczeń.

Egzamin Michała na stopień mistrzowski 1 Dan to podsumowanie wieloletniej pracy i uwieńczenie drogi ucznia do stopnia mistrzowskiego. Możliwość obserwowania tych zmagań z pozycji trenera to oczywiście satysfakcja i duma, nigdy nie wiemy czy dany adept dotrwa do dnia egzaminu na 1 Dan, ale kibicujemy wszystkim i staramy się zrobić wszystko, aby mi w tym pomóc. Michał już wcześniej został instruktorem w Krakowskiej Szkole Hapkido, kończąc odpowiedni kurs instruktorski, pomagając w szkoleniu najmłodszych adeptów Hapkido.  Zdając egzamin stał się pełnoprawnym  członkiem kadry trenersko-instruktorskiej KSH.

Egzamin na stopień 1 Dan to podsumowanie, a więc konieczność wykazania się znajomością wszystkich technik od białego pasa. W przypadku egzaminów wcześniejszych nasi uczniowie skupiają się głównie na wymaganiach na poszczególne stopnie, choć podczas egzaminów mają świadomość, że mogą być poproszeni i zaprezentowanie technik z niższych stopni. 

Drugi egzamin to test na stopień 5 Dan, do którego przystąpił trener Krakowskiej Szkoły Hapkido Rafał Pietrucha, praktykujący tą sztukę walki od 1991 r. Egzaminy na wyższe stopnie obejmują w dużej mierze techniki z użyciem broni, podobnie było i w tym przypadku. Motywem przewodnim podczas egzaminu na 5 Dan były techniki i uderzenia z laską, oraz formy z mieczem. Dodatkowo przy okazji każdego egzaminu prezentowane są grupy technik z niższych stopni oraz układy. Egzamin zakończył się testem łamania deski i testem sprawności fizycznej.

Dziękujemy bardzo za pomoc naszym partnerom przy egzaminie Adrianowi Kamyszowi 3 Dan i Tomkowi Czerskiemu 1 Dan. Podziękowania należą się także p. Edycie Gielas-Mglej 5 Dan za zorganizowanie tego wydarzenia, oraz dopingującej w skupieniu sporej grupie adeptów Hapkido.

Egzaminy z dnia 13 grudnia 2022 r., powiększyły naszą kadrę szkoleniową o kolejny czarny pas:

– Edyta Gielas-Mglej         5 Dan

– Rafał Pietrucha                5 Dan

– Adrian Kamysz                 3 Dan

– Tomasz Czerski                1 Dan

– Michał Rawicz                  1 Dan

Pozostaw komentarz

Pozostań z nami na bieżąco!