VIII Mistrzostwa Hapkido – podsumowanie.

Za nami VIII Mistrzostwa Hapkido, które odbyły się 20 maja 2023 r. w Krakowie. Jak co roku to wydarzenie sportowe jest organizowane z inicjatywy Krakowskiej Szkoły Sportu. W tym roku nasi zawodnicy mogli przepracować cały rok przygotowując się do egzaminów, pokazów i zawodów. Czas pandemii na szczęście za nami i ponownie możemy cieszyć tak wspaniałą imprezą sportową.  

W tegorocznych w zawodach uczestniczyło 73 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych, dopingowanych przez rodziców i kibiców. W Mistrzostwach Hapkido udział wzięły sekcje z Lusiny, SP 134 i SP 162. 

VIII Mistrzostwa Hapkido zostały zorganizowane przez: 

 • Krakowską Szkołę Hapkido
 • Krakowską Szkołę Sportu
 • współorganizatora Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie, na obiektach której ponownie gościły zawody

Sponsorem głównym była:

 • firma Treko Laser, która jak co roku zadbała o wspaniałe medale pamiątkowe dla naszych zawodników.

Ósma edycja zawodów wystartowała o godzinie po 8.30 rano, jak co roku zaczęliśmy od rejestracji zawodników i sporządzenia list startowych, dla poszczególnych konkurencji. Uroczyste otwarcie zawodów, dokonane przez p. Edytę Gielas-Mglej 5 Dan prezes Krakowskiej Szkoły Sportu, nastąpiło o godzinie 9.00. Po przywitaniu uczestników, rodziców, sędziów oraz sponsorów zaprosiła na pokaz umiejętności w wykonaniu grupy zaawansowanej. W tym roku grupę pokazową  przygotował Michał Rawicz 1 Dan, za co dziękujemy.

Podczas VIII Mistrzostw Hapkido, nasi uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

 • tor przeszkód Hapkido dla najmłodszych      – grupa TIGERS HAPKIDO
 • Nak Bop (skoki przez i nad przeszkodami)   – grupa zaawansowana
 • Ho Snin Sul (techniki dźwigniowe )                – zespoły dwuosobowe
 • Hyung synchronicznie (układy)                      – zespoły trzyosobowe

Po zakończeniu pokazu i rozgrzewki, przystąpiliśmy do rozgrywania jednej z najbardziej widowiskowych konkurencji na zawodach, czyli NAK BOP. W tym roku wszyscy uczestnicy mogli dopingować startujących w niej zawodników, co przełożyło się na wysoki poziom emocji. 

Po zakończeniu tej rywalizacji do akcji na torze przeszkód wkroczyli najmłodsi adepci Hapkido, czyli grupa „TIGERS HAPKIDO”. Tor, przygotowany przez Adriana Kamysza 3 Dan, pokonywali dwójkami, tu nie liczył się czas, ale dokładność i możliwość pokazania własnej sprawności.    

 Następnie ruszyły konkurencje techniczne, tak ważne dla Hapkido, czyli Hyung i Ho Sin Sul. Nasi zawodnicy musieli ze sobą współpracować gdyż konkurencję Huyng demonstrowali zespołami trzyosobowymi, natomiast Ho Sin Sul zespołami dwuosobowymi. Oceniani i nagradzani byli jako zespoły, co było nową formą rywalizacji dla nich, a jednocześnie przyspieszyło poszczególne konkurencje.  

Oficjalny plakat Mistrzostw Hapkido.

Mistrzostwa przyciągnęły duża liczbę zawodników i kibiców, przebiegły bardzo sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez nasz klub.

      Wyrazy szacunku i podziękowania należą się  wszystkim, dzięki którym mogliśmy ponownie zorganizować te zawody: 

–  Treko Laser, (www.treko-laser.pl),

–  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie

Zorganizowanie zawodów to długi proces zaczynający się dużo wcześniej nazywany przygotowaniami, do tego wszystkiego co możemy zobaczyć w dniu zawodów: zawodnicy, sędziowie, organizatorzy, sponsorzy, medale, dyplomy, opieka medyczna, fotoreporterzy, obiekt sportowy i jego przygotowanie przed oraz posprzątanie po zawodach, a także szereg innych rzeczy które należy dopiąć. Dlatego serdecznie dziękujemy  wszystkim osobom z klubu i nie tylko, których praca pozwoliła na przygotowanie tych Mistrzostw, a byli to:

koordynator – Edyta Gielas-Mglej, Rafał Pietrucha, Adrian Kamysz, Julia Wodnicka, Marek Wodnicki, Tomasz Czerski, Michał Rawicz, Jakub Szopa, Krzysztof Mglej. 

Sędziowie na zawodach:

Edyta Giela-Mglej 5 Dan, Adrian Kamysz 3 Dan, Tomasz Czerski 1 Dan, Rafał Korytowski 1 Dan, Paweł Czarny 1 Dan, Krzysztof Mglej 1 Gup, Jakub Szopa 1 Gup, Julia Wodnicka 1 Gup.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i waleczności, oraz osiągniętych wyników. 

Poniżej wyniki VIII Mistrzostw Hapkido.

Nak Bop – Dziewczyny

 1. Dominika Psica
 2. Ola Korcyl
 3. Ola Nędza

Nak Bop – Chłopcy

 1. Wojtek Zielnik
 2. Szymon Górszczyk
 3. Kamil Białek

Ho Hsin Sul – techniki dźwigniowe

 1. Dominika Psiaca, Ola Korcyl
 2. Dawid Przyjemski, Wojtek Zielnik
 3. Kołodziej Gabriela, Zuzanna Utnik

Hyung – układy synchronicznie

 1. Psica D., Nędza A., Korcyl A.
 2. Górszczyk Sz, Przeginiak T., Wnęk F.
 3. Zielnik W., Przyjemski D., Białek K.

Pozostaw komentarz