VIII Festiwal Studiów Azjatyckich.

Festiwal Studiów Azjatyckich – jedna z największych imprez o Azji w Polsce przygotowywana przez Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ i Bliskowschodnie Koło Naukowe UJ, odbywający się na żywo! Jest to wyjątkowe wydarzenie, przy tworzeniu którego łączą siły wielcy pasjonaci tego kontynentu, a także Afryki! – studenci i wykładowcy Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz Instytut Konfucjusza w Krakowie.

Krakowska Szkoła Hapkido została zaproszona na ten festiwal, aby przybliżyć jego uczestnikom, koreańską sztukę walki Hapkido. Należy pamiętać, że hapkido, jest drugą najbardziej rozpoznawalną sztuką walki pochodzącą z Korei Południowej, po Taekwon-do.

Pokaz odbył się w dniu 28 maja 2022 r. i był drugim pokazem Krakowskiej Szkoły Hapkido w tym dniu. Pierwszy z nich miał miejsce podczas Pikniku Rodzinnego w SP 162 na Kurdwanowie. Mimo napiętego grafiku i konieczności sprawnego przemieszczenia się do centrum miasta, nasza grupa pokazowa stanęła na wysokości zadania.

Oprócz pokazu hapkido wykonanego przez Krakowską Szkołę Hapkido, zaprezentowały się inne sztuki walki, pochodzące m.in. z Korei Południowej, Japonii, Tajlandii.

Pozostaw komentarz

Pozostań z nami na bieżąco!