VII Mistrzostwa Krakowa Hapkido, podsumowanie.

W dniu 21 maja 2022 odbyły się VII Mistrzostwa Krakowa Hapkido. Po półtora roku przerwy, spowodowanej pandemią, udało się ponownie zorganizować najważniejsze wydarzenie sportowe dla Krakowskiej Szkoły Hapkido. Czas przed zawodami to okres powrotu naszych uczniów do regularnych treningów, duży nakład pracy aby mogli wrócić na tory sprawności sprzed pandemii. Dzięki pracy „online” z naszymi uczniami, podczas izolacji, udało się ograniczyć skutki zamknięcia w domu. 

W tym roku w zawodach uczestniczyło 53 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych, dopingowanych przez ich rodziców, a także rówieśników i niestartujących kolegów i koleżanki z KSH.

Tegoroczne VII Mistrzostwa Krakowa Hapkido zostały zorganizowane przez:

Krakowska Szkoła Hapkido,

Krakowska Szkoła Sportu,

– współorganizatora Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie, na obiektach której ponownie gościły zawody,

– sponsor główny firma Treko Laser, która jak co roku zadbała o wspaniałe medale pamiątkowe dla naszych zawodników,

Siódma edycja zawodów rozpoczęła się o godzinie 8.20 rano, od rejestracji zawodników i sporządzenia list startowych, dla poszczególnych konkurencji. Uroczyste otwarcie zawodów, dokonane przez p. Edytę Gielas-Mglej 5 Dan, nastąpiło o godzinie 10.00. Po przywitaniu uczestników, rodziców i sędziów, KSH zaprosiła na pokaz grupy „Tigers”, najmłodszych uczniów trenujących pod okiem Adriana Kamysza 3 Dan i Krzysztofa Mgleja 1 Gup. 

Podczas VII Mistrzostw Krakowa Hapkido, nasi uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

Junior Fight:  dwie kategorie; Dae Ryun (walki): trzy kategorie; Jok Sul (kopnięcia): dwie kategorie; Nak Bop (skoki przez przeszkodę):  dwie kategorie; Ho Snin Sul (techniki):  dwie kategorie.

Rywalizacja toczyła się na trzech matach równocześnie. Na pierwszy rzut poszły walki najmłodszych, konkurencja Ho Sin Sul i skoki przez przeszkodę Nak Bop.

Jak zwykle rywalizacja najmłodszych, a także dalekie skoki podczas konkurencji Nak Bop, przyniosły ogromną porcję emocji i dopingu, za które dziękowali nasi zawodnicy.  W przypadku konkurencji technicznych, Jok Sul – kopnięć, oraz Ho Sin Sul – technik, będących esencją Hapkido rywalizacja przebiegała w dużo spokojniejszej atmosferze, wymagającej skupienia dla tych konkurencji.

Tym razem jako ostatnia rozgrywana była konkurencja walk – Dae Ryun, najstarszych uczniów startujących w zawodach. Konkurencja ta podzielona była na dwie kategorie wagowe, w których zawodnicy walczyli każdy z każdym, w systemie 2+2. Oznaczało to, że każdy zawodnik walczył pierwsze dwie minuty, wykorzystując do punktowania kopnięcia i uderzenia. Następnie po krótkiej przerwie, na ściągnięcie sprzętu ochronnego, przystępował do walki mającej na celu obalenie przeciwnika, zbierając punkty przez podcięcia i rzuty.  Była to bardzo widowiskowa, ale jednocześnie bardzo wyczerpująca konkurencja, zwłaszcza dla tych zawodników, którzy brali udział w innych konkurencjach tych zawodów. Dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w 7 Mistrzostwach Krakowa Hapkido, a zwłaszcza tym którzy startowali w konkurencji Dae Ryun.

      Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy ponownie zorganizować te zawody:

  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w  Krakowie,

–  Treko Laser, (www.treko-laser.pl),

Organizacja zawodów to także ich przygotowanie i dbałość o sprawny przebieg. Dziękujemy osobom z klubu i nie tylko, których praca pozwoliła na przygotowanie sali przed zawodami, oraz jej posprzątanie po nich, a byli to: Pietrucha Rafał, Kamysz Adrian, Pasieka Konrad, Czerski Tomasz, Rawicz Michał, Szopa Jakub, Wodnicka Julka, Niedbalik Grzegorz, Ksawery Pietrucha, Kamil Dzierżak, Ievgenii Iegorushkov, Teodor Przeginiak.
 

Sędziowie na zawodach:

Pietrucha Rafał 4 Dan, Kamysz Adrian 3 Dan, Czerski Tomasz 1 Dan, Korytowski Rafał 1 Dan, Pasieka Konrad 1 Dan, Rawicz Michał Bo Dan, Mglej Krzysztof 1 Gup, Szopa Jakub 1 Gup, Wodnicka Julia 1 Gup, Dmytro Ihnatenko.

Dziękujemy pani fotograf Edycie Bobińskiej.  

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i waleczności, a najlepszym zwycięstwa. Zapraszamy na kolejną edycję Mistrzostw Krakowa Hapkido.

Pozostaw komentarz

Pozostań z nami na bieżąco!