Podsumowanie Miedzynarodowego Semianruim z udziałem Prezyenta GM Sama Plumba 8 Dan, luty 2020.

   

 

     W dniach 25-28 lutego 2020 r. odbyło się Międzynarodowe Seminarium z udziałem Prezydenta EHA Sama Plumba 8 Dan.

 

    Na zaproszenie Krakowskiej Szkoły Hapkido, na kolejne szkolenie przybyli wspomniany już Grandmaster Sam Plumb 8 Dan i starszy instruktor Nick Sellars 6 Dan. Obaj panowie są częstymi gośćmi KSH, ale znalazły się osoby dla których było to pierwsze spotkanie z mistrzami.
Pierwszy wspólny trening odbył się w SP 134 i zgromadził rekordową liczbę uczestników, aż 109 osób !!!. Jak dotąd nie było, w historii European Hapkido Aliance, tak licznego seminarium (a przynajmniej autor, tak licznego nie pamięta). Ze względu na tak dużą liczbę uczestników trening został podzielony na części, aby każdy stopień zaawansowania mógł potrenować pod okiem mistrzów.

 

     Po oficjalnym przywitaniu gości i otwarciu seminarium przez mgr Edytę Gielas-Mglej, przystąpiliśmy do zasadniczej części zajęć, prowadzonych przez Nicka Sellarsa. Ten najdłuższy trening, trwający ok 2,5 godziny, zakończyła sesja zdjęciowa i autografy.
Koleje dni to kolejne treningi przeznaczone już dla starszych stopniem uczniów, a niektóre tylko dla najwyższych stopni i uczniów posiadających czerwony pas. Tematami całego szkolenia były techniki Ho Shin Sul, na poszczególne stopnie, układy oraz techniki oddychania Dan Jun Ho Hop.

 

           W dniu 28 lutego w SP 162, na Kurdwanowie, odbył się egzamin Pni trener Edyty na stopień 5 Dan. Podczas tego egzaminu zaprezentowała techniki z laską, wachlarzem, liną; układy z mieczem i laską; techniki oddychania i techniki pierwszej pomocy, wybrane techniki uwolnień z jednym i dwoma przeciwnikami oraz na koniec test łamania desek nasadą dłoni. Egzamin został zdany pozytywnie a osiągnięcie tak wysokiego stopnia przeszło tym samym do historii.

 

Ten dzień 28 lutego będzie bardzo ważny dla Hapkido Moo Hak Kwan na całym świecie. Edyta Gielas-Mglej jest pierwszą kobietą w tej organizacji z tak wysokim stopniem i jednocześnie jest pierwszą kobietą w Polsce ze stopniem 5 Dan Hapkido Moo Hak Kwan i European Hapkido Aliance.

 

 

           Podsumowując, było to kolejne udane seminarium w Krakowskiej Szkole Hapkido, prowadzone w dwóch szkołach podstawowych SP 134 i SP 162, w których na co dzień odbywają się zajęcia Hapkido. Dopisała frekwencja uczestników, za co serdecznie Wam dziękujemy, a także rodzicom którzy poświęcają swój czas dla rozwoju pociech.

 

Serdecznie gratulujemy Edycie Gielas-Mglej, wspaniałego egzaminu i uzyskanego stopnia 5 Dan!!!

 

 

W imieniu swoim, wszystkich członków KSH, oraz sympatyków,
Rafał Pietrucha

 

 

 

 

 

Pozostaw komentarz

Pozostań z nami na bieżąco!