Piknik w Szkole Podstawowej nr 162, w Krakowie.

W dniu 27 maja 2023 r. odbył się piknik zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 162, w Krakowie na os. Kurdwanów.

W tym miejscu Krakowska Szkoła Hapkido działa i uczy swoich adeptów od roku 2004, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć. Kolejne lata współpracy i kolejne pokazy to już nieodłączny element tego pikniku. Dzięki stałej obecności na tym wydarzeniu możemy prezentować swoje umiejętności, możemy pokazywać sztuki walki oczami dzieci i młodzieży, gdyż to przeważnie oni są głównymi bohaterami tych pokazów. To także doskonałe miejsce na pozyskanie nowych uczniów, gdyż bardzo wielu z nich pojawia się u nas w kolejnym roku szkolnym dzięki takim pokazom.

To także doskonały sposób pokazania pasji młodych ludzi, którzy w dużej mierze uczęszczali, bądź nadal uczęszczają do SP 162. Nasza współpraca z tą placówką układa się w sposób doskonały, jesteśmy mocnym punktem na mapie edukacyjnej tej placówki, będąc jednocześnie gwarantem zająć alternatywnych po lekcjach. Uczniowie tej szkoły mogą w aktywny sposób uczestniczyć w naszych zajęciach rozwijając swoje umiejętności sportowe, pracy z drugim człowiekiem, czy pracy w grupie.

Nowe programy wdrażane przez KSH, mające na celu podnoszenie świadomości ruchu, żywienia i aktywności sportowej, doskonale wpisują się w świadome podejście do zdrowego trybu życia.

Ten pokaz kończył bardzo aktywny tydzień w Krakowskiej Szkole Hapkido, zaczęliśmy pokazem w Lusinie w dniu 19 maja, następnie organizowaliśmy Mistrzostwa Hapkido w dniu 20 maja. Kolejne ważne wydarzenie, pokaz w Prokocimiu, dla dzieciaków ze Szpitala Uniwersyteckiego w dniu 26 maja i zakończyliśmy pokazem na pikniku w SP 162. To dzięki pracy zespołowej udało się połączyć te wszystkie wydarzenia w jeden fantastyczny ciąg wydarzeń.

Dlatego słowa uznania należą się dla całej kadry trenersko-instruktorskiej KSH, dla wszystkich występujących w pokazach, oraz dla wszystkich zaangażowanych w pomoc przy “kwestiach technicznych”, dzięki którym udało się to wszystko zorganizować.

Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił ze sztukami walki, przyjdź i zobacz, może właśnie tylko tyle trzeba abyś został z nami na dłużej.

Pozostaw komentarz