Obóz letni Krakowskiej Szkoły Hapkido – Suszec 2022.

W tym roku mieliśmy okazję gościć w nowej lokalizacji w Suszcu na Śląsku, w pobliżu Żor. Naszą bazą mieszkalno-szkoleniową stał się Gminny Ośrodek Sportu wraz z obiektami szkolnymi. Dzięki takiemu połączeniu mogliśmy bez względu na pogodę zrealizować program szkoleniowy.

Do naszej dyspozycji była ogromna hala sportowa wyposażona w najróżniejszy sprzęt, który pozwolił nam na prowadzenie zajęć  ogólnorozwojowych, a także specjalistycznych, ukierunkowanych pod sztuki walki. Oprócz tego na osobnej mniejszej sali, na stałe rozłożona była mata, pod kątem treningów technik rzutowych. Na zewnątrz czekały na nas sztuczne boisko, bieżnia, boiska do piłki plażowej i korty tenisowe.

Jak co roku oprócz wiedzy praktycznej zadbaliśmy o wiedzę teoretyczną, gdyż nasi uczniowie są już coraz starsi, bardziej świadomi i głodni wiedzy. Jednocześnie świadomość tego co robią i po co to robią pozwala im na budowanie własnej pewności siebie, co przełoży się w przyszłości na ich podejście do sportu i spraw codziennych.

W trakcie obozu przedstawiliśmy naszym uczestnikom nowe formy budowania  sprawności, siły, dbania o siebie po treningu. Ważną sprawą była regeneracja po treningowa i mobilizacja przed treningowa, min. w postaci rolowania, czy pracy z taśmami, które w znaczny sposób skracają czas dojścia organizmu do poziomu równowagi, dzięki czemu mogliśmy odłożyć w czasie zmęczenie i przepracować obóz w sposób bardziej efektywny. Treningi techniki i gibkości tak ważnych w sztukach walki uzupełniliśmy treningami  funkcjonalnymi, motorycznymi i autonomicznymi, podczas których uczyliśmy naszych podopiecznych jak sobie radzić z naszym organizmem.

Nie zabrakło czasu na integrację, zabawę i wycieczkę, nie ma nic lepszego dla głowy i ciała jak zmiana miejsca i trybu aktywności. Należy pamiętać, że nasze „akumulatory” się zużywają i należy je ładować nawet podczas obozu, dlatego tak ważna jest różnorodność zajęć i form spędzania czasu.

W obozie wzięło udział 27 osób, oraz kadra Edyta Gielas-Mglej 5 Dan – kierownik, Adrian Kamysz 3 Dan, Tomasz Czerski 1 Dan, Julia Wodnicka 1 Gup oraz Krzysztof Mglej 1 Gup.

Pozostaw komentarz

Pozostań z nami na bieżąco!