Trzydzieści lat Hapkido w Polsce 1991 – 2021.
Rok 2021 to kolejna ważna data w naszym kalendarzu. To właśnie na ten rok przypada 30 rocznica pojawienia się Hapkido w Polsce.
Przypomnijmy, w roku 1991 prof. Sterkowicz podczas międzynarodowej konferencji poznaje Sama Plumba, prezentującego techniki Hapkido i postanawia skontaktować się z nim. Wynikiem tej rozmowy jest nawiązanie współpracy, której owocem było pojawienie się w Polsce Hapkido, początkowo w odmianie Kuk Sul.
W roku 1992, w Krakowie, odbyło się I Międzynarodowe Seminarium z udziałem Mistrza Sama Plumba. Nasi goście z Wielkiej Brytanii zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu na Auli AWF, oprócz tego w SP 52, odbyła się praktyczna część tego szkolenia z udziałem wszystkich gości z Anglii.
To wielkie wydarzenie zapoczątkowało długą współpracę pomiędzy Mistrzem Plumbem i prof. Sterkowiczem, której owocem był egzamin na stopnie mistrzowskie (1 Dan), pierwszych uczniów z Polski, w roku 2003.
W wyniku rozwoju Hapkido w Europie, utworzono European Hapkido Alliance, którego członkiem stała się Krakowska Sekcja Hapkido. Kolejne lata to prawie rokroczne szkolenia z udziałem gości z Anglii, organizowane przez prof. Sterkowicza.
Krakowska Sekcja Hapkido zmieniła nazwę na Hapkido Moo Hak Kwan Polska i do chwili obecnej trenuje w Nowej Hucie w Krakowie.
W 2004 roku uczniowie prof. Sterkowicza, Edyta Gielas i Rafał Pietrucha, zakładają Sekcję Hapkido Kurdwanów, która obecnie nosi nazwę Krakowska Szkoła Hapkido.
Obie grupy należą do European Hapkido Alliance.