menu close menu

O nas


150hwcKrakowska Szkoła Hapkido
 to sekcja klubu sportowego Krakowskiej Szkoły Sportu oraz członek European Hapkido Alliance.
Założycielami KSH są: mgr Edyta Gielas-Szeląg posiadaczka mistrzowskiego stopnia 5 Dan w Hapkido i 1 Dan w Taekwon-do ITF oraz mgr Rafała Pietrucha posiadacz mistrzowskiego stopnia 4 Dan Hapkido. KSH należy do European Hapkido Alliance z siedzibą w Wielkiej Brytanii, której przedstawicielem i prezydentem jest Sam Plumb (8 Dan Hapkido), u którego nasi trenerzy pobierają naukę i zdają na kolejne stopnie mistrzowskie. Honorowym przewodniczącym tej federacji jest Wielki Mistrz Sung Soo Lee (9 Dan Hapkido, 9 Dan Taekwondo).

 

  Krakowska Szkoła Hapkido w Polsce.

 

        W 1992 roku w Krakowskiej Sekcji Hapkido nasi trenerzy zaczęli uczęszczać na treningi prowadzone przez prof. Stanisława Sterkowicza (5 Dan Hapkido) założyciela tej grupy. W roku 2003 osiągnęli oni stopień mistrzowski zdając egzamin przed komisją europejską. Wraz z nimi na stopień mistrzowski 1 Dan w Hapkido  promocje otrzymali: Paweł Czarny, Rafał Korytowski, Katarzyna Sterkowicz – Przybycień oraz Jarosław Radwan. Rok po egzaminie, w 2004 roku cała grupa ukończyła kurs samoobrony organizowany przez MENiS uzyskują tytuł instruktora samoobrony. W tym samym roku w SP 162 na Kurdwanowie powstaje z inicjatywy młodych ludzi Sekcja Hapkido Kurdwanów. Z biegiem lat sekcja rosła a ilość członków z roku na rok zwiększała się. Wtedy to zmieniono nazwę na Krakowską Szkołę Hapkido.
W roku 2011 z myślą o dalszym rozwoju Hapkido powołaliśmy do życia klub sportowy Krakowską Szkołę Sportu. Od tego roku KSH jest jedną z jego części i podlega władzy i uchwałom zarządu KSS.
Już rok po założeniu KSS otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miasta Krakowa na rozwój klubu i realizację celów statutowych. Nasze treningi oraz kadra zostały wysoko ocenione, a nasze działania przyczynią się do wzrostu rozwoju kultury fizycznej.

 

  European Hapkido Alliance w Wielkiej Brytanii.

 

150ehaEuropean Hapkido Alliance istnieje od 1987 r. Jego założycielem i szefem jest Mistrz Sam Plumb (8 Dan Hapkido), jego pomocnikami w szkoleniu i seminariach są starsi instruktorzy Nick Sellars ( 6 Dan Hapkido) i kiedyś Matthew Lyons ( 4 Dan Hapkido) . Od 1994 r. honorowym przewodniczącym naszej federacji jest koreański Wielki Mistrz Sung Soo Lee (9 Dan Hapkido, 9 Dan Taekwondo). Przedstawicielem Hapkido Moo Hak Kwan na Polskę z ramienia federacji jest prof. Stanisław Sterkowicz (5 Dan Hapkido), który wykształcił kolejne pokolenie instruktorów: Edytę Gielas-Mglej (5 Dan Hapkido), Katarzynę
Sterkowicz-Przybycień (4 Dan Hapkido), Rafała Pietruchę (4 Dan Hapkido), Rafała Przybycienia (4 Dan Hapkido), Pawła Czarnego (1 Dan Hapkido), Rafała Korytowskiego (1 Dan Hapkido), Jarosława Radwana (1 Dan Hapkido). Europejskie Stowarzyszenie Hapkido ze swoją siedzibą w Wielkiej Brytanii zrzesza: Grecję, Polskę, Słowację, Ukrainę i Hiszpanię. Z każdym rokiem przybywa nam kolejnych członków.

Loga i nazwy organizacji. 

150khf150eha

150hwc

150kss150skma150mhk

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram