menu close menu

Jubileusz 30 lecia Hapkido w Polsce, 1991- 2021.

 

 

 

 

Trzydzieści lat Hapkido w Polsce 1991 – 2021.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2021 to kolejna ważna data w naszym kalendarzu. To właśnie na ten rok przypada 30 rocznica pojawienia się Hapkido w Polsce.                  

 

GM Sam Plumb 8 Dan

      Przypomnijmy, w roku 1991 prof. Sterkowicz podczas międzynarodowej konferencji poznaje Sama Plumba, prezentującego techniki Hapkido i postanawia skontaktować się z nim. Wynikiem tej rozmowy jest nawiązanie współpracy, której owocem jest pojawienie się w Polsce Hapkido, początkowo w odmianie Kuk Sul.

     W roku 1992, w Krakowie, odbyło się I Międzynarodowe Seminarium z udziałem Mistrza Sama Plumba. Nasi goście z Wielkiej Brytanii zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu na Auli AWF, oprócz tego w SP 52, odbyła się praktyczna część tego szkolenia z udziałem wszystkich gości z Anglii.

 

prof. Stanisław Sterkowicz 5 Dan

    To wielkie wydarzenie zapoczątkowało długą współpracę pomiędzy Mistrzem Plumbem i prof. Sterkowiczem, której owocem był egzamin na stopnie mistrzowskie (1 Dan), pierwszych uczniów z Polski, w roku 2003.

 

    W wyniku rozwoju Hapkido w Europie, utworzono European Hapkido Alliance, którego członkiem stała się Krakowska Sekcja Hapkido. Kolejne lata to prawie rokroczne szkolenia z udziałem gości z Anglii, organizowane przez prof. Sterkowicza.

 

    Krakowska Sekcja Hapkido zmieniła nazwę na Hapkido Moo Hak Kwan Polska i do chwili obecnej trenuje w Nowej Hucie w Krakowie.

 

   W 2004 roku uczniowie prof. Sterkowicza, Edyta Gielas i Rafał Pietrucha, zakładają Sekcję Hapkido Kurdwanów, która obecnie nosi nazwę Krakowska Szkoła Hapkido.

 

Obie grupy należą do European Hapkido Alliance.

 

 

  

Styczeń 28, 2021 | Jubileusz 30 lecia, Tymczasowe, Wydarzenia | 0

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram