menu close menu

Edyta Gielas-Mglej 5 Dan Hapkido Moo Hak Kwan !!!

 

 

Prezydent EHA Sam Plumb 8 Dan i Nick Sellars 6 Dan.

    W dniu 28 lutego 2020 roku podczas Międzynarodowego Seminarium z udziałem Wielkiego Mistrza Sama Plumba 8 Dan, przeprowadzony został egzamin na stopień mistrzowski. Do tego testu przystąpiła trenerka Krakowskiej Szkoły Hapkido, Edyta Gielas-Mglej, która sztukami walki zajmuje się od 28 lat. Stopień mistrzowski, czarny pas, uzyskała w roku 2003, i pewnie jak każdy dążący do stopnia mistrzowskiego, po jego uzyskaniu, zadała sobie pytanie …i co dalej?. Znaleźć motywację do dalszej pracy, dalszego doskonalenia nie jest łatwo, jednak pomaga 

Technika z lask

w tym ciężka praca, wysiłek, poświęcenie oraz pasja dla której w dużej mierze ludzie zajmują się szeroko rozumianym sportem. Uzyskanie kolejnego stopnia, 2 Dan w roku 2006, utwierdziło ją w słuszności obranej drogi i pcha dalej w kierunku dalszego doskonalenia.

 

Kobiety w sztukach walki nigdy nie miały łatwo. Trenowanie z mężczyznami nie należy do najprostszych i przyjemnych, jako „płeć słabsza” muszą wkładać więcej pracy w osiągnięcie swoich celów.

 

       W przypadku Pani Edyty jest wiele cech, w tym upór i determinacja, które pomogły jej i dalej pomagają w realizowaniu kolejnych celów i wyzwań.

Techniki z dwoma atakującymi.

To one właśnie pozwoliły jej stanąć ponownie przed komisją egzaminacyjna, w lutym tego roku. Kolejne stopnie 3 Dan, uzyskany w 2010 r., oraz 4 Dan z roku 2014, przybliżyły ją, jak się okazało, do momentu w którym znalazła się na kartach historii.

 

W dniu 28 lutego, zdała życiowy egzamin na stopień 5 Dan Hapkido, w odmianie Moo Hak Kwan, stając się pierwszą kobietą z tak wysokim stopniem w tej międzynarodowej federacji. Jednocześnie jest pierwszą kobietą w Polsce ze stopniem 5 Dan Hapkido Moo Hak Kwan, oraz w European Hapkido Alliance, do której należy Krakowska Szkoła Hapkido.

 

Technika z wachlarzem.

    Podczas godzinnego egzaminu, przed Prezydentem EHA Samem Plumbem 8 Dan i Nickiem Sellarsem 6 Dan, zaprezentowała techniki oddechowe Dan Jun Ho Hop, techniki pierwszej pomocy na macie, techniki samoobrony Ho Sin Sul z jednym i dwoma atakującymi, techniki z laską Ji Pang E Sun Sul, techniki z liną Po Bak Sul, techniki z wachlarzami Bu Chae Sul, układy z laską oraz mieczem. Na koniec test łamania desek wykonywany nasadą dłoni.

 

    Dziękujemy serdecznie Marcinowi Mucha, za fantastyczne zdjęcia i udokumentowanie tego tak ważnego seminarium. Doskonałe zdjęcia pokazujące trud, wysiłek i ciężką pracę, ale też uśmiech, radość, szacunek i dobrą zabawę. Emocje uchwycone na nich będą nam towarzyszyć przez długie lata.

Dzięki wielkie dla wszystkich kibiców, którzy przyszli wesprzeć i zobaczyć egzamin Pani Edyty.

Z instruktorem KSH Adrianem Kamyszem.

Z trenerem KSH Rafałem Pietrucha.

Z prezydentem EHA Sam Plumb 8 Dan i Nick Sellars 6 Dan.

 

 

 

 

 

 

 

 

Marzec 9, 2020 | Egzaminy, Tymczasowe, Wydarzenia | 0

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram