menu close menu

Obóz nad Jeziorem Rożnowskim lipiec 2019

     W dniach 2-12 lipca 2019 r. odbył się obóz sportowo-rekreacyjny Krakowskiej Szkoły Hapkido. Tym razem miejscem naszego wypoczynku i „pracy”, był Dom Wczasowy Stalownik w Bartokowej, położony nad Jeziorem Rożnowskim.

    W tym roku całość kadry stanowili trenerzy i instruktorzy Hapkido z naszej sekcji, więc mogliśmy dopasować treningi do każdego uczestnika obozu.

   Poranek to oczywiście rozruch, w ramach którego mieliśmy gimnastykę i lekkie przebieżki z podziałem na zadania dla każdej z grup. Dwa treningi dziennie to już standard na naszych obozach, pierwszy to Ho Shin Sul, drugi pozostałe elementy: kopnięcia, techniki ręczne i walki.

     W ośrodku mieliśmy do dyspozycji trzy sale do ćwiczeń, więc doskonalenie technik i nauka nowych dostosowana była do stopnia zaawansowania. Popołudniowy trening grupy starszej kończył się ćwiczeniami rozciągającymi i dużą porcją informacji, jak się skutecznie rozciągać i dbać o własny rozwój. Młodsi w tym czasie na mniejszych salach doskonalili kopnięcia, układy Hyung, techniki ręczne oraz sprawność.

     Nie zabrakło czasu na odpoczynek i zabawę, przez cały obóz nasi podopieczni byli podzieleni na cztery grupy, o uroczych nazwach: Panda toster, Trawniki, Czerwone piaski i Motopompa, w ramach których rywalizowali o punkty w różnych zabawach i konkursach. Ich kreatywność i stopień zgrania zaskoczyły nas bardzo pozytywnie, czego dobitnie dowiedli podczas rywalizacji tanecznej i przygotowywania skeczy na ognisko.

    Udało nam się „zamówić” doskonałą pogodę dzięki czemu skorzystaliśmy z rejsu statkiem po jeziorze, kajaków, plaży oraz ścianki wspinaczkowej. Pozostały czas wolny wypełniły gry i zabawy na świeżym powietrzu: siatkówka, flagi, ringo, zabawa w chowanego, gry planszowe oraz dyskoteka i ognisko które było podsumowaniem obozu.

Koniec obozu to także czas, dla tych którzy potrzebowali doszlifować techniki podczas naszego zgrupowania. Intensywne treningi elementów na stopień zaowocowały sprawdzianem ich umiejętności podczas egzaminu, który zdało 21 uczestników.

       Dziękujemy wszystkim za wytrwałość i ciężką pracę włożoną w ten obóz, jednogłośnie stwierdziliśmy, że był to jak do tej pory najcięższy obóz dla uczestników. Wymagał od nich sporo zaangażowania, ale i samozaparcia tak potrzebnego przy porannym wstawaniu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i jesteśmy z Was bardzo dumni jako kadra trenerska. Tak trzymać !!!

W obozie uczestniczyło 39 osób, plus kadra oczywiście, czekamy na kolejny, a wspomnienia z tego choć częściowo znajdziecie w naszej galerii, już wkrótce.

Kadra: Edyta Gielas 4 Dan Hapkido, kierownik i instruktor; Rafał Pietrucha 4 Dan Hapkido instruktor; Adrian Kamysz 2 Dan Hapkido instruktor, opiekun; Konrad Pasieka 1 Dan Hapkido instruktor, opiekun; Tomasz Czerkski Bo Dan opiekun, Jakub Szopa 1 Gup opiekun.

Lipiec 17, 2019 | Obozy, Wydarzenia | 0

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram