menu close menu

“Dojang”

           Już wkrótce na naszej stronie pojawi się nowa podstrona w zakładce Hapkido.  Jej nazwa “Dojang” została zaczerpnięta od tytułu gazetki, redagowanej przez prezydenta EHA Sama Plumba 8 Dan. Gazetka ta jest rozsyłana do wszystkich starszych instruktorów Hapkido, z poszczególnych krajów zrzeszonych w EHA.  Pierwszy numer ukazał się w roku 2017  i od tego czasu w miarę regularnie pojawiają się kolejne pozycje. W poszczególnych gazetkach możemy znaleźć różne ciekawe artykuły dotyczące technik, padów, przewrotów, broni używanej w sztukach walki. Osobną część stanowią informacje o seminariach, egzaminach i szkoleniach prowadzonych przez  mistrza Sama Plumba i Nicka Sellarsa.

           Na uwagę zasługują także wywiady przeprowadzone z mistrzami Hapkido, m.in.: GM Sung Soo Lee, Kevinem Laingiem, Young Gul Sonem, oraz wiele innych artykułów, w których poznajemy także kulturę i historię Korei.

             Ze względu na fakt że gazetka jest w języku angielskim i rozsyłana jedynie do wyższych stopni ma ona ograniczoną rzeszę odbiorców. Dzięki zgodzie prezydenta EHA Sama Plumba, możemy publikować niektóre z  tych artykułów, aby móc rozwijać naszą wiedzę, nie tylko o samym Hapkido, ale także o tym wszystkim co jest z nim związane.

 

         Co pewien czas na naszej stronie www będzie pojawiać się tłumaczenie przynajmniej jednego z artykułów zamieszczonych w poszczególnych numerach.

 

Życzymy miłej lektury i zachęcamy do śledzenia strony.

 

 

 

Maj 25, 2019 | Dojang, Wydarzenia | 0

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram