menu close menu

XXVI Seminarium Mistrzów, Gyeongju Korea Południowa.

XXVI Seminarium Mistrzów, Gyeongju Korea Południowa.

 

        W dniach 18 – 20 maja 2018, w ośrodku szkoleniowym Koreańskiej Federacji Hapkido (KHF), odbyło się
26 Seminarium Mistrzów. Udział w nim wzięli przedstawiciele wielu krajów, w tym delegacja z Polski, w składzie: Edyta Gielas-Szeląg 4 Dan Hapkido, Rafał Pietrucha 4 Dan Hapkido ,Adrian Kamysz 1 Dan Hapkido i Krzysztof Mglej.

        W piątkowy ranek 18 maja wyruszyliśmy autokarami z Seulu, w kierunku południowo-wschodnim, do miejscowości Gyeongju. Po przyjeździe na miejsce uczestnicy zostali zakwaterowani w pokojach,zapoznani z regulaminem oraz planem zajęć na zgrupowaniu.Następnie na głównej sali nastąpiło wręczenie materiałów szkoleniowych oraz Do Boków,aby wszyscy uczestnicy seminarium godnie reprezentowali się przed władzami KHF, oraz podczas całego seminarium.

         Wieczorem odbyła się pierwsza sesja treningowa poświęcona oddychaniu i technikom pierwszej pomocy, w przypadkach urazów stawów, szczęki i krocza.

          Kolejny dzień zaczęliśmy wcześnie rano od rozgrzewki i biegu. Po śniadaniu zebraliśmy się sali konferencyjnej,gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia 26-go Seminarium Mistrzów, której dokonał Prezydent Koreańskiej Federacji Hapkido Oh, Se Lim. W swoich słowach Prezydent KHF, serdecznie dziękował za przybycie wszystkim uczestnikom, życzył owocnych treningów i ciężkiej pracy podczas seminarium. Po przemówieniu organizatorzy przygotowali prezentację dotyczącą Hapkido. Po części oficjalnej przenieśliśmy się na matę, aby zacząć zasadniczą część seminarium, czyli naukę i doskonalenie technik HSS pod okiem mistrzów koreańskich. Sesje treningowe trwały po pięć godzin podzielone krótkimi przerwami. Tematem zajęć były: techniki nadgarstkowe, podstawowe kopnięcia, przewroty, rzuty dźwigniowe i podcięcia. Druga sesja treningowa rozpoczęła się od wspólnego zdjęcia wszystkich uczestników z instruktorami i mistrzami prowadzącymi zajęcia podczas seminarium.W drugiej części  doskonaliliśmy techniki z krótkim kijem i bambusowym mieczem.

Tą część zakończyliśmy przygotowaniem do testu, który miał się odbyć w części wieczornej, po kolacji. Do testu przygotowywaliśmy się w parach podzieleni na cztery grupy, każda dwójka  miała przygotować sześć technik prezentowanych podczas seminarium. Po teście odbył się egzamin dla uczestników seminarium nie będących członkami KHF. Zostali oni zaproszeni przez przedstawicieli koreańskiej federacji, po wcześniejszym szkoleniu dopuszczającym z zakresu technik Hapkido. Po całym dniu wrażeń, położyliśmy się dopiero około północy. Kolejny dzień zaczęliśmy o szóstej rano, rozgrzewką i ćwiczeniami oddechowymi na świeżym powietrzu. 

           Po śniadaniu spotkaliśmy się na ceremonii wręczenia certyfikatów potwierdzających zaliczenie testu i odbycie szkolenia. Prezydent KHF wręczył specjalne wyróżnienia za propagowanie Hapkido i jego rozwój, dwóm bliskim nam osobom, naszemu Wielkiemu mistrzowi Lee, Sung Soo i szefowi EHA Samowi Plumbowi. Po wręczeniu certyfikatów nastąpiła ceremonia zamknięcia 26-go Seminarium Mistrzów, następnie  wszyscy instruktorzy i mistrzowie prowadzący zajęcia, oraz sam prezydent KHF Oh,Se Lim ustawili się przy wyjściu i osobiście żegnali się z każdym uczestnikiem seminarium, poprzez uścisk dłoni, a czasem i rozmowę. Po krótkiej sesji zdjęciowej i wymianie adresów, uczestnicy seminarium wsiedli do autokarów i udaliśmy się w drogę powrotną do Seulu.

Maj 31, 2018 | Seminaria, Tymczasowe, Wydarzenia | 1

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
czarny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czarny
Gość
czarny

Gratuluję – polskie hapkido w Korei!

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram