menu close menu

Sprawozdanie z III Mistrzostw Krakowa Hapkido

W dniu 17 grudnia 2016 odbyły się III Mistrzostwa Krakowa  Hapkido.  Areną tego wydarzenia była duża sala Szkoły Podstawowej nr 162 przy ul. Stojałowskiego. Wydarzenie to kończyło obchody 25-lecia Hapkido w Polsce i było podsumowaniem całego roku ciężkiej pracy. Zawody zorganizowała Krakowska Szkoła Hapkido zrzeszona w europejskiej organizacji European Hapkido Alliance.

 

Mistrzostwa rozpoczęły się od przedstawienia historii Hapkido w Polsce, oraz od wręczenia trenerowi p. Rafałowi Pietrucha okolicznościowego pucharu wraz z podziękowaniami za 25 lat związanych z Hapkido. Wymieniono nazwiska najstarszym trenerów w Polsce i Europie oraz podziękowano za ich wkład w rozwój tej koreańskiej sztuki walki w naszym kraju.

 

Pierwszym punktem programu były pokazy. Swoje umiejętności jako pierwsi zademonstrowali młodsi członkowie KSH, którzy po serii spektakularnych łamań desek ustąpili miejsca na scenie starszym kolegom.  Swoją dynamiczną i ciekawą prezentacją najstarsza grupa wychowanków Krakowskiej Szkoły Hapkido pokazała piękno i skuteczność Hapkido. Obie grupy nagrodzono gromkimi oklaskami.

 

Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna poświęcona historii Hapkido w Polsce, wyświetlana podczas trwania mistrzostw, w jednej z sal lekcyjnych. Zamieszczono w niej stare zdjęcia prezentujące drogę rozwoju Hapkido, czyli drogę do mistrzostwa naszych obecnych trenerów oraz organizacji Hapkido z Polsce i Europie. Prezentacje  możecie znaleźć na naszej stronie www.

 

W tym roku nasi adepci startowali w kilku konkurencjach podzieleni na kategorie wiekowe. Konkurencje obejmowały: układy Hyung, techniki Ho Shin Sul, zaś najmłodsi rywalizowali w skoku w dal z miejsca ( konkurencji przygotowującej ich do startów w kolejnych latach). Najciekawszą konkurencją okazała się rywalizacja w konkurencji Jok Sul w kopnięciach przeprowadzona na końcu mistrzostw. Zacięta rywalizacja i system pucharowy zagwarantował nam emocje do samego końca zawodów, ostatecznie zwyciężył  Krzysztof  Kiewrel.  W mistrzostwach wzięło udział ponad 80 zawodników. Zaś drugie tyle śledziło losy zawodników, kibicując do samego końca. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za udział w tym wydarzeniu. Wasze zaangażowanie i uśmiech są najlepszą nagrodą za trud włożony organizację tej imprezy.

 

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich którzy przyłożyli się do tego, aby kolejne Mistrzostwa Krakowa Hapkido mogły się odbyć i miały odpowiednią oprawę.

 

W pierwszej kolejności podziękowania kierujemy do p. Marii Baran – dyrektor SP 162, która pozwoliła nam zorganizować tą wspaniałą imprezę na obiektach szkolnych.

 

Szczególne podziękowania dla naszego sponsora  firmy Treko Laser (www.treko-laser.pl) , która ufundowała piękne medale okolicznościowe i medale do poszczególnych konkurencji. Wasze możliwości i wyobraźnia nie mają ograniczeń.

 

Dziękujemy p. Agnieszce Jaśniewicz- firma Frozensbit za profesjonalną obsługę nagłośnieniową.

 

Podziękowania dla wszystkich sędziów i osób które pomagały w sprawnym przebiegu imprezy. To dzięki wam jesteśmy w stanie poprowadzić tak dużą imprezę.  Mimo, że nie wymienieni
z nazwiska jesteście dla nas najważniejsi.

 

Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych konkurencji, nich będą one motywacją do dalszego treningu. Jeszcze raz gratulujemy najlepszym w roku 2016 i do zobaczenia za rok.

 

Konkurencja najmłodszych skoku w dal z miejsca:

I miejsce             Białek Kamil

II miejsce            Starowicz Eryk

III miejsce           Psica Dominika

 

Konkurencja Ho Shin Sul- technik dźwigniowych:

 

9 Gup 8 Gup: 7 Gup:
I miejsce     Zielnik Wojtek I miejsce    Górszczyk Szymon I miejsce     Kiewrel Krzysztof
II miejsce    Kantor Krzysztof II miejsce   Wróbel Paweł II miejsce    Nędza Ola
III miejsce   Korcyl Ola III miejsce  Nalepa Maksymilian III miejsce   Stępień Mikołaj


Konkurencja Hyung- układów:

 

10 Gup

 

9 Gup :

 

8 Gup :

 

7 Gup :

 

I miejsce

Kołodziej Gabriela

 

I miejsce            

Kantor Krzysztof

 

I miejsce

Górszczyk Szymon

I miejsce

Stępień Mikołaj

 

II miejsce           

Semik Filip

 

II miejsce
Zielnik Wojtek
II miejsce

Kozłowski Kacper

 

II miejsce

Zajadlik Wanesa

 

III miejsce

Zygmunt Oliwier

 

III miejsce
Zwolak Bartosz
III miejsce
Nalepa Maksymilian
III miejsce
Dykacz Michał

 

Konkurencja Jok Sul- kopnięcia:

 

I miejsce Kiewrel Krzysztof
II miejsce Zajadlik Wanesa
III miejsce Stępień Mikołaj

 

Zapraszamy do galerii, gdzie swoimi zdjęciami podzielił się z nami p. Marcin Mucha

 

 

 

Styczeń 20, 2017 | Tymczasowe, Wydarzenia, Zawody | 0

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram