menu close menu

mgr Rafał Pietrucha – 4 Dan Hapkido

b027Rocznik 1977, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunku historycznego o specjalności nauczycielskiej. Miłośnik górskich wędrówek, pięknych krajobrazów i podziemnych przestrzeni ciemnych jaskiń, członek Polskiego Związku Alpinizmu. Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona, instruktor Krakowskiej Szkoły Hapkido.
Jeden z pierwszych uczniów prof. Sterkowicza, który rozpoczął swoją przygodę z Hapkido w 1991 r., czyli w momencie pojawienia się pierwszej sekcji Hapkido w Krakowie. Wiadomości i umiejętności zdobyte pod okiem prof. Stanisława Sterkowicza, pozwoliły na uzyskanie stopnia mistrzowskiego 1 Dan w 2003 roku.  Hapkido pozostaje jedną z tych sztuk walki, która z każdym kolejnym krokiem daje poznać się z innej strony, pokazuje drogę usianą wieloma przeszkodami, które dzięki solidnej pracy można pokonać. Hapkido jest pasją która pozwala rozwinąć się młodemu adeptowi i razem z jego dorastaniem rozwija jego umiejętności i możliwości, przygotowując go na kolejne wyzwania.

W latach:

1991 – rozpoczęcie treningów początkowo jako sekcja Ju-jutsu, następnie jako sekcja Hapkido w SP 52 na osiedlu

Dywizjonu 303,

2003 – zdał na stopień mistrzowski 1 Dan w Hapkido przed prezydentem EHA Samem Plumb (7 Dan Hapkido),
2004 – uzyskał tytuł instruktora samoobrony MENiS,
2004 – wraz z Edytą Gielas zakłada Sekcję Hapkido Kurdwanów,
2006 – zdał egzamin na stopień 2 Dan HAPKIDO,
2010 – zdał egzamin na stopień 3 Dan HAPKIDO,
2011 – zostaje instruktorem klubu sportowego Krakowskiej Szkoły Sportu,
2014 – zdał egzamin na stopień 4 Dan HAPKIDO.

 

Pozostaje aktywnym członkiem European  Hapkido Alliance, biorąc udział w szkoleniach organizowanych przez tą organizację w kraju i zagranicą.  

twitterfacebookgoogle

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram

  • instagram by hapkihapki
    7
    0