menu close menu

Międzynarodowe Seminarium Hapkido

daemansungplakat

W dniach 8-9 lipca 2016 roku, odbyło międzynarodowe seminarium Hapkido, zorganizowane przez Krakowską Szkołę Hapkido, działającą w ramach Krakowskiej Szkoły Sportu. Wydarzenie to uzyskało pełną akceptację naszego mistrza Sama Plumba 8 Dan Hapkido szefa EHA.

 

Inicjatorką i pomysłodawczynią tego wydarzenia była Pani Dorota Matula na co dzień uczennica Mistrza Daeman Sunga, mieszkająca w Anglii. W Polsce ćwiczy pod okiem naszej trenerki Edyty Gielas. To dzięki niej doszło do spotkania mistrzów dwóch różnych szkół Hapkido. Do Polski przyjechał Mistrz  Daeman Sung 6 Dan Hapkido, 5 Dan Yongmudo, założyciel i szef School of Korean Martial Arts w Londynie. Wraz z mistrzem do Polski przyjechali jego instruktorzy: Daniel Eals 2 Dan Hapkido, Daren Beer 1 Dan Hapkido, oraz uczniowie: Matthew Richards-Hlabangana , Jiyoung Cha i Dorota Matula.

Pierwszego dnia odbył się wspólny trening dla grupy zaawansowanej i gości. Trening ten był prowadzony przez instruktorów KSH: Edytę Gielas 4 Dan Hapkido, 1 Dan Taekwondo i Rafała Pietruchę 4 Dan Hapkido. Tematem zajęć były techniki z krótkim kijem (Dan Bong),  podstawowe uderzenia i techniki obrony oraz ataku. Po treningu kadra KSH wraz z najstarszymi uczniami zaprosiła gości na kolację, podczas której mieliśmy okazję poznać bliżej naszych gości oraz samego mistrza Daeman Sunga.

Drugiego dnia miała miejsce oficjalna część Międzynarodowego Seminarium Hapkido, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 162, na Kurdwanowie gdzie znajduje się jedna z sal treningowych KSH.
Wspólny trening zaczął się od powitania mistrza Daeman Sunga i jego grupy w Polsce, oraz przedstawienia go najmłodszym uczniom KSH, oraz licznie zgromadzonym rodzicom. Po powitaniu rozpoczęła się krótka rozgrzewka, prowadzona przez naszego gościa, a następnie grupa polska i angielska zaprezentowały swoje umiejętności w krótkich pokazach. Kolejną część treningu dla najmłodszych poprowadził mistrz Daeman Sung, w której zaprezentował m.in.: elementy sprawnościowe, gry i zabawy oraz techniki treningu dla najmłodszych adeptów Hapkido, które wykorzystuje w SKMA w Londynie.Zajęcia prowadzone przez naszego gościa zakończyły oficjalną część Międzynarodowego Seminarium, na końcu której nastąpiły podziękowania za wizytę, wspólne zdjęcia oraz autografy dla najmłodszych.

Po zakończeniu oficjalnej części seminarium dla najmłodszych, rozpoczął się trening dla grupy zaawansowanej prowadzony przez mistrza Daeman Sunga. Tematem zajęć były podstawowe techniki dźwigniowe wykorzystywane w obronie i ataku oraz ich kombinacje. Dla kadry instruktorskiej nie były to nowe rzeczy, ale dawały możliwość spojrzenia przez pryzmat innego szkolenia w ramach wspólnego mianownika jakim jest Hapkido.

IMG_9170

Warto wspomnieć słowa mistrza Daeman Sunga, wygłoszone na zakończenie oficjalnej części Międzynarodowego Seminarium Hapkido, a odnoszące się do Krakowskiej Szkoły Hapkido. Mistrz bardzo wysoko ocenił umiejętności naszych uczniów, doceniając jednocześnie pracę i poziom wyszkolenia jaki prezentują instruktorzy KSH. W swoich słowach podkreślił że Krakowska Szkoła Hapkido jest jedną z najlepszych sekcji jakie miał zaszczyt wizytować w Europie.

 

Lipiec 15, 2016 | Seminaria, Wydarzenia | 0

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Google Plus

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram

  • instagram by hapkihapki
    4
    0